Як Facebook мстить українцям, які помстилися FIFA за хорватських футболістів

2158
Facebook

Facebook почав масову перевірку користувачів, які знижували рейтинг акаунту Міжнародної федерації футболу FIFA. Експерти кажуть, що це не автоматичний алгоритм, а централізовані дії керівництва соцмережі, пише NV.ua.

Повідомлення про блокування акаунтів у Facebook з’явилися 10 липня 2018-го, після того, як понад 150 тисяч користувачів знизили рейтинг офіційної сторінки FIFA до одного з п’яти балів.

Незалежний експерт з кібербезпеки Єгор Папишев написав у Facebook, що приблизно з 13.00 години за київським часом до нього надходила інформація про проблеми з доступом і блокування акаунтів користувачів, що брали участь у зниженні рейтингу сторінки FIFA.

Експерт пише: «У мене немає сумнівів, що саме ця активність спричинила такі дії Facebook щодо користувачів. Facebook почав масштабну кампанію проти користувачів, що знизили рейтинг групі FIFA».

Постраждалі користувачі зіткнулися зі схожими проблемами: їх викидало з Facebook та Messenger, і сервіс вимагав провести процедуру повторної ідентифікації.

А дехто навіть отримав заборону на лайки, блокування акаунту на одну годину та вимушений був пройти через процедури перегляду останніх дій у Facebook.

«Моє припущення: це не автоматичні сценарії протидії атакам ботів. Я думаю, що аномалія (масове зниження рейтингу конкретній групі) була зафіксована ще вчора, а на момент дій у відповідь соцмережі рахунок перевалив вже за 150000. Тому, наскільки я можу судити, приймалося якесь консолідоване рішення живими людьми, відповідальними особами з Facebook. І тепер ми бачимо вже наслідки цього рішення» – прокоментував Єгор Папишев для НВ Техно.

«Це явно не good face з боку FIFA і Facebook. Оцінюючи фідбек від користувачів, я можу судити про масовість цієї кампанії: мова йде про десятки тисяч акаунтів».

Уже зараз, негативний рейтинг сторінки FIFA в Facebook видалений, і користувачі більше не можуть поставити оцінку цьому акаунту. Також, була вимкнена можливість оцінити і прокоментувати сторінку штаб-квартири FIFA на Google Maps.

Яким чином Facebook лише через день помітив сумнівну активність на сторінці з чотирма мільйонами підписників, прийнявши десятки тисяч людей за ботів – невідомо. Але закриття рейтингу аккаунта очевидно говорить про те, що ситуація вийшла з-під контролю керівництва соцмережі.

Нагадаємо, конфлікт почався після того, як футболісти збірної Хорватії Домагой Віда і Огнен Вукоєвич відсвяткували перемогу над збірною Росії на відео зі словами: «Слава Україні! Це перемога за Динамо і за Україну! Хорватія, вперед!».

У відповідь FIFA винесли попередження Домагою Віді, а Огнен Вукоєвич був звільнений з поста скаута збірної Хорватії.

Користувачі соцмереж вирішили підтримати спортсменів і масово знижували рейтинг інтернет-ресурсів FIFA із повідомленнями «Слава Україні».

Стежте за нами!