9 найважливіших речей, про які кожен повинен пам’ятати при підключенні до безкоштовного Wi-Fi

331
9 найважливіших речей, про які кожен повинен пам'ятати при підключенні до безкоштовного Wi-Fi

Безкоштовний бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi) є зручним, тут немає сумнівів. Але загальнодоступні мережі приховують численні небезпеки, включаючи навіть ризик втратити всі кошти на вашому банківському рахунку.

Зібрали найбільш важливі поради, щоб ніколи не стати жертвою веб-шахрайства при використанні громадського доступу до Wi-Fi.

Не користуйтесь онлайн-банкінгом при підключені до публічного Wi-Fi

9 найважливіших речей, про які кожен повинен пам'ятати при підключенні до безкоштовного Wi-Fi

Єдиний гарантований спосіб захистити себе від крадіжки даних – це використання мобільного трафіку для здійснення онлайн-покупок або інтернет-банкінгу. Кілька платних мегабайт – це розумна ціна для безпеки вашого облікового запису.

Вимикайте Wi-Fi, коли ви не користуєтесь інтернетом

Вимикаючи Wi-Fi, ви вирішуєте три проблеми одночасно: швидке розряджання акумулятора, автоматичне підключення до шахрайської мережі та неприємні рекламні електронні листи. Для додаткового захисту від останнього додайте в браузер розширення “DoNotTrackMe” – це не дозволить пристрою відстежувати ваші рухи.

Підключайтесь з використанням VPN

VPN чи віртуальна приватна мережа дозволяють залишатися анонімними в режимі онлайн: веб-сайти, які ви вводите, побачать IP-адресу віртуальної мережі, а не вашу.

Не дозволяйте Вашому приладу запам’ятовувати мережу

Більшість пристроїв автоматично запам’ятовують і підключаються до точки доступу, які вони використовували принаймні один раз раніше. Шахраї можуть створити власну точку доступу з тим самим ім’ям, і таким чином отримати доступ до ваших даних профілю або навіть з певним доступом до ваших фінансів.

Звертайте увагу на назву мережі

Wi-Fi

Хакери часто використовують мережі з іменами, близькими до вже існуючих. Єдина відмінність полягає в тому, що справжня точка доступу вимагає платежу або авторизації / пароля, тоді як підроблений користувач може вільно користуватися. Тому перш, ніж підключитися до безкоштовної мережі, спочатку запитайте її назву та доступ у власника.

Встановіть хороший антивірус

Завжди використовуйте найновіші антивірусні версії. Є нові способи хакерства, що з’являються практично кожен день, і ваш антивірус повинен бути актуальним. Крім того, антивірусне програмне забезпечення попереджає вас про можливі фальшиві з’єднання з точки доступу.

Обирайте мережі з двоетапною авторизацією

Мережа, яка не вимагає додаткових дій для підключення, може бути шахрайською. Щоб залишатися на безпечній стороні, виберіть точку доступу, яка вимагає введення коду, надісланого як текстове повідомлення на ваш телефон. Це захистить вас від злочинців, які повторюють імена вільних мереж.

Зберігайте свої паролі зашифрованими

Незважаючи на те, що, здавалося б, очевидно, що ви не повинні записувати свої паролі на своїх пристроях, багато хто це робить. Така недбалість полегшує злочинцям доступ до ваших даних. Якщо ви все ще хочете зберігати паролі на своєму медіа-пристрої, принаймні скористайтеся менеджером паролів, який шифрує інформацію в ньому.

Перевіряйте адреси сайтів

Перевіряйте адреси сайтів

Підроблені мережі також можуть переспрямовувати вас на відомі веб-сайти, за винятком тих, які дійсно збирають ваші особисті дані. Якщо ви бачите якісь дивні символи на знайомому веб-сайті URL-адреси, це, швидше за все, означає, що цей веб-сайт не є автентичним. Google.com і ɢoogle.com не однакові. Обов’язково використовуйте надійний та безпечний веб-переглядач, оскільки хороший веб-переглядач виявляє такі відмінності та попереджає вас.

Використовуйте безпечне з’єднання 

Використовуйте безпечне з'єднання 

Безпечне з’єднання можна легко ідентифікувати: URL починається з https: // замість звичайного http: //. Деякі веб-сайти, як-от Google, завжди використовують безпечне з’єднання для передачі даних.

Якщо ви хочете, щоб всі веб-сайти були безпечними, подумайте про встановлення розширення HTTPS Everywhere, сумісне з усіма популярними браузерами.