“Настав час виправляти помилки, прощати і просити вибачення” – Сивохо про реінтеграцію Донбасу

491
Сергій Сивохо
Сергій Сивохо

Радник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Сивохо вважає, що у відносинах між державою і жителями Донбасу «прийшов час виправляти помилки, прощати і просити вибачення».

Про те він заявив в інтерв’ю «Укрінформу».

«Це найскладніше для мене питання, тому що найболючіше, напевно. За останні п’ять років стільки всього було сказано і не сказано, зроблено не так або, в принципі, не зроблено, що прийшов час виправляти помилки, прощати і просити прощення. І, звичайно, прийшов час розмовляти з людьми, що живуть на непідконтрольних територіях. Це наші люди, вони громадяни України – і ми повинні навчитися їх слухати і переконувати. Нам є що їм сказати », – сказав він.

При цьому Сивохо повторив свою тезу, що спочатку потрібно поміняти «понятійний апарат», «сформований пропагандою за п’ять років», змінити риторику і перестати використовувати штампи – «свої-чужі», «Сепар-укри».

«Навіть на словах ми повинні не розпалювати війну, а заліковувати рани. Ми хочемо і будемо шукати спільні інтереси і точки дотику, а реалізовувати це будемо через інформаційну політику і культурне зближення. Вже скоро ви самі побачите – про які проекти я говорю », – додав він.

Також радник секретаря РНБО зазначив, що паралельно необхідно гармонізувати роботу з переселенцями, спростити процедури проходження КПВВ, виплатити пенсії жителям непідконтрольних територій і «вирішити ще масу важливих питань».