В Адміністрації Держприкордонслужби України відбулось перше засіданні Керівного комітету проекту TWINNING

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулось перше засіданні Керівного комітету проекту TWINNING. У засіданні взяли участь перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, представники проекту, зокрема керівник TWINNING-проекту Томас Остерот, представникиПредставництва ЄС в Україні, Місій ЄС EUAM та EUBAM, а також в.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан.

На початку зустрічі перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк подякував всім присутнім за можливість реалізації цього проекту, та підкреслив, що він позитивно вплине на прискорення процесу інтеграції Держприкордонслужби в європейське правоохоронне поле та підвищить спроможність протидіяти сучасним загрозам на державному кордоні.

«Для Державної прикордонної служби цей проект є дуже важливим з огляду на впровадження кращих європейських практик інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів. А спільна робота всіх суб’єктів інтегрованого управління є нагальною потребою сьогодення та невід’ємною частиною системи безпеки кордону. В рамках цього проекту українські прикордонники докладають максимум зусиль, щоб кращі європейські новації були впроваджені в Україні», – сказав Василь Серватюк.

У цьому контексті Державна прикордонна служба також активно співпрацює з Агенцією ФРОНТЕКС, прикордонними відомствами суміжних країн ЄС, Молдови та Білорусі, місіями ЕUAM, EUBAM, МОМ та ОБСЄ.

Під час засідання виступив Томас Остерот. Він зазначив, що заходи, які були проведені за останні три місяці забезпечили вивчення та аналіз досягнення Концепції інтегрованого управління кордонами.

«Все це було зроблено для того щоб ідентифікувати позитивні результати та можливі недоліки і створити тверду основу для імплементації послідуючих заходів. Перші кроки зробили внесок для побудови довіри і розуміння між країнами учасниками та бенефіціарами», – сказав керівник TWINNING- проекту.

В свою чергу начальник управління прикордонного контролю Юрій Лисюк, який безпосередньо відповідає за практичну реалізацію проекту TWINNING в Державній прикордонній службі ознайомив присутніх із основними результатами роботи відомства в рамках TWINNINGу. Він також зауважив, що розпочатий наприкінці минулого року проект не може за декілька місяців роботи дати значні результати, але вже сьогодні є певні напрацювання і попередній аналіз Концепції інтегрованого управління кордонами та відповідного Плану підтверджує необхідність реалізації  TWINNING-проекту в прикордонному відомстві України.

З початку  спільної роботи з європейськими колегами була проведена  досить інтенсивна робота. Перш за все відбулося ознайомлення з досвідом інтегрованого управління кордонами в Україні, специфікою діяльності Держприкордонслужби та інших органів влади, задіяних у сфері безпеки кордону. Також були обговорені усі проблемні питання імплементації європейських практик з огляду на унікальну ситуацію в Україні в контексті сучасних загроз на кордоні. Окремо проводилось засідання «Віртуального Контактного Аналітичного Центру», яке відбулося за участі експертів прикордонних та митних TWINNING-проектів і Місії EUAM. Під час цього засідання остаточно схвалено Матрицю індикаторів виконання Плану заходів реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами.

Крім того, за короткий час реалізації проекту вдалося інтегрувати заходи TWINNINGу в повсякденну діяльність прикордонного відомства і ефективно їх проводити. Також в рамках плану організовано підготовку до практичного семінару з порівнянням нормативної бази ЄС та України із залученням персоналу регіональних підрозділів Держприкордонслужби.

Останній етап проекту в минулому році був присвячений проведенню правового аналізу чинного законодавства щодо здійснення паспортного контролю (в тому числі біометричного контролю), виявлення підроблених документів, перевірки транспортних засобів, включаючи правові інструменти, які стосуються незаконного перевезення викрадених транспортних засобів.

Відмітимо, що в найближчий час з метою практичної реалізації проекту разом з колегами митного TWINNING-проекту заплановано відвідування на кордоні одного з пунктів пропуску, в якому реалізовано інноваційні підходи до прикордонного і митного контролю. Також для порівняння за деякий час експерти відвідають інший типовий пункту пропуску, що функціонує у звичному режимі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.