п`ятниця, 29 березня

Викладач вивчив шрифт Брайля, щоб перевіряти роботи незрячої студентки

Незряча студентка Школи філології ВШЕ Оксана Осадча розповіла «Таким справам», що її викладач французької мови Володимир Авдонин вивчив шрифт Брайля, щоб перевіряти її письмові роботи.

шрифт брайля

Оксана Осадча пояснила, що давно хотіла вивчати французьку мову і тому вибрала його на першому курсі в якості другої іноземної. «Перші два роки я друкувала роботи в Word і здавала в електронному вигляді, але десь в середині другого курсу Володимир Павлович сказав, що хотів би вивчити систему Брайля, щоб я могла здавати йому всі роботи, як і інші хлопці, в зошитах, – розповіла вона. – Адже коли пишеш, працює моторна пам’ять і набагато легше запам’ятати, як правильно пишеться те чи інше слово ».

Робити домашні завдання в зошиті виявилося не швидше, ніж на комп’ютері, проте це дисциплинировало здавати роботи вчасно і сподіватися тільки на себе: на комп’ютері ненароком можна почути, що синтезатор дивно вимовляє слово, і зрозуміти, що воно неправильно написано, пояснила Оксана Осадча.

Викладач зміг вивчити французьку шрифт Брайля за півроку – перші місяці його студентка пояснювала йому, як влаштований шрифт, а влітку він вчив його самостійно. «Багато хто не вірив, коли дізнавалися, що мій викладач по французькому хоче навчитися читати і писати за Брайлем; деякі вважали, що це не потрібно і шкідливо для очей: більшість зрячих людей, які знають Брайль, читають очима, тому що не у всіх пальці здатні легко сприймати опуклі точки, – сказала Оксана Осадча. – Володимир Павлович каже, що вчити Брайль, всупереч поширеній думці, нескладно. Я думаю, це залежить насамперед від бажання. Найбільше мене в цій ситуації вражає те, що зараз в спеціальних-то школах для незрячих багато викладачів не можуть читати по Брайлю, а тут викладач зі звичайного університету, якого ніхто ніколи не змушував, вирішив це зробити і, треба сказати, дуже успішно впорався , незважаючи на дуже велику завантаженість ».

Оксана Осадча додала, що з психологічної точки зору відчуває себе впевненіше: вона відчуває себе менш залежною від техніки і ближче до одногрупникам, тому що тепер у них однаковий формат здачі робіт.

Раніше Оксана Осадча під керівництвом професора Олексія Гіппіуса розробила версію шрифту Брайля для давньоруських текстів. Цей шрифт можуть використовувати незрячі філологи, лінгвісти, історики та школярі – всі, кому необхідно працювати з оригінальними давньоруськими, старослов’янськими і церковнослов’янськими текстами.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.