п`ятниця, 29 березня

Між небом і землею

солончак УюніБолівія. Під час сезону дощів солончак Уюні перетворюється на найбільшу в світі дзеркальну поверхню. Завдяки оптичному ефекту лінія горизонту неначе зникає, а хмари стають видні не тільки на небі, але і внизу під ногами. Уюні – найбільший солончак у світі, він займає понад 10,5 км² рівнини Альтіплано в Андах.
Геологічна історія солончака Уюні складається з послідовної трансформації кількох доісторичних озер: Мінчін, Тауку і Койпаса. Коли останнє з них висохло, сформувалися два сучасних озера (Поопо і Уру-Уру) і два великих солончака – Койпаса і Уюні.

Протягом століть індіанці кечуа виживали за рахунок видобутку і продажу солі. Сіль зішкрябують, перевозять в довколишні села, де переробляють, упаковують і відправляють споживачам. Сьогодні запаси солі Уюні оцінюються в 10 млрд тонн, з яких щорічно видобувається менше 25 тис. тонн.

З розвитком туризму місцеві жителі почали будувати на солончаку готелі. Через дорожнечу звичайних будівельних матеріалів готелі тут зводять з соляних блоків. Перший такий готель був відкритий в центрі солончака Уюні в 1995 році. Знаходження в соляних готелях позитивно впливає на самопочуття жителів: незвичайний будматеріал очищає від забруднень легені, підвищує тонус, а також насичує організм мінеральними речовинами.

Солончак Уюні практично позбавлений будь-яких диких тварин або рослин. З рослин тут домінують гігантські кактуси, які ростуть зі швидкістю один сантиметр на рік і можуть досягати висоти до 12 метрів. Крім того, щороку в листопаді на солончак прилітають на розмноження три види дивовижних південноамериканських фламінго – чилійський, андський і фламінго Джемса.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.