Сьогодні свято – Вознесіння Господнє. Обряди, традиції і прикмети дня

Сьогодні християни Східного обряду святкують одне із 12 –и  найбільших свят в році – Вознесіння Господнє.

У народі його ще називають – «Знесенням», це останній день, коли можна вітатися словами “Христос воскрес!”. Вважається, що саме на сороковий день після Пасхи,  Ісус на очах у своїх учнів вознісся на небо.

Саме на Вознесіння офіційно завершується святкування Великодня. Традиційно, Вознесіння святкують 10 днів. 

Про Вознесіння у Біблії розповідають апостоли Лука і Марк. Коли Ісус вознісся на небо, це бачило багато людей. Після останніх настанов, які промовив учнями, Христос вивів їх з міста до Віфанії. Піднявши руки, благословив їх. І, коли благословляв їх, став віддалятися від них на хмарі і підноситися на небо. 

Після цього до присутніх з’явилися два ангели та проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих.

Коли відзначають

У свята Вознесіння немає точної дати. Найголовніше, що це свято відзначають на 40 день після Великодня. Він завжди припадає на четвер. 

Які традиції

За традицією в день Вознесіння запрошують гостей та гарно пригощають. Наприклад, пирогами з начинкою з зеленої цибулі.

Сьогодні поминають покійних батьків. За традицією, українці відвідували могили рідних на цвинтарі та залишали там спеціальне печиво.

На свято водять хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/voznesinnya-gospodnye-2020-roku-scho-za-svyato-ta-yaki-tradiciyi-1554936.html

Вознесіння Господнє: що не можна робити

У Вознесіння Господнє не можна думати про погане. У цей радісний день потрібно плекати в душі мир і спокій. Постарайтеся не сваритися з близькими, зробіть щось добре для них.

  • Церква в цей день не рекомендує займатися важкою працею. Однак не варто перекладати свою роботу на інших, просто постарайтеся перенести її на інший час, а цей день присвятити молитві й духовному просвітленню.
  • У цей день не можна вимовляти фразу “Христос Воскрес”, оскільки у Вознесіння із храмів виносять плащаницю.
  • За старих часів заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що “можна потрапити в Христа, який приходить в хату у вигляді жебрака”.

Прикмети на Вознесіння Христове

  • Якщо курка знесла цей день яйце, то його треба підвісити під дахом. За прикметою, яйце буде захищати мешканців будинку від нещасть і неприємностей впродовж року.
  • Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.
  • Дощовий день на Вознесіння віщує хвороби для домашньої худоби та неврожай.
  • Роса в цей день вважається цілющою.
  • Властивості трав у лікуванні посилюються і зберігаються до настання Івана Купала.
  • Якщо не буде дощу на Вознесіння, так не буде шість тижнів; як на Вознесіння піде дощ, то буде шість тижнів йти.
  • Вознесіння з дощем — Ілля з грозою. Також в народі казали, що яка погода на Великий четвер, такою й буде у Вознесіння.
  • Після Вознесіння можна спокійно купатися у водоймах та не переживати, що можна захворіти.
  • Якщо чути скрегіт сороки — це до грошей.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.