Топ – 5 найпопулярніших літніх наливок, які можна приготувати вдома

Наливка зі смородини

3 кг смородини, 1 кг цукру, 250 мл 70% -го спирту.

Смородину вимити, обсушити, засипати в бутель пошарово з цукром, поставити на 3-4 дні на сонці. Бутель періодично струшують.

Після початку бродіння встановити водяний затвор (або поліетиленовий пакет під гумку, і поставити в темне місце на 1, 5 місяці.

Після закінчення бродіння наливку фільтрують і додають спирт з розрахунку 50-70 г на 1 л наливки, розливають в пляшки і закупорюють.

Спотикач

Горілка – 750 мл, чорна смородина – 1 кг, цукор – 1 кг, вода – 3,5 склянки.

Чорну смородину перебрати, ретельно вимити, обсушити на рушнику, скласти в емальовану миску і потовкти, перекласти в полотняний мішок, щоб стік сік.

З цукру і води зварити густий сироп, весь час знімаючи піну.

У готовий сироп вилити сік з чорної смородини і ще раз закип’ятити, зняти з вогню, влити горілку, добре розмішати, поставити на невеликий вогонь і, не доводячи до кипіння, безперервно помішуючи, дати наливці загуснути.

Після цього “Спотикач” остудити, розлити по пляшках, закупорити і зберігати в сухому прохолодному місці.

Малинова настоянка

Горілка 1,25 л, малина – 4 кг, цукор – 300 г, вода – 300 мл.

Стиглу перебрану малину висипати в скляну банку. Залити горілкою так, щоб ледь покривала ягоди, потім поставити на сонце: через 2-3 доби злити горілку.

Приготувати цукровий сироп і в гарячий сироп виливати  потроху горілку, помішуючи ложкою, потім процідити крізь вату, вилити наливку в бутель нижче горлечка, закупорити її, поставити в тепле місце на кілька тижнів, щоб суміш настоялася; потім наливку злити обережно і розлити у пляшки.

Яблучно – грушева наливка.

Оригінальний напій з неповторним м’яким смаком. Бажано використовувати м’які стиглі груші.

Складові:

  • яблука – 0,5 кг;
  • груші – 0,5 кг;
  • горілка (самогон, розбавлений спирт, коньяк) – 1 літр;
  • цукор – 750 грам;
  • вода – 0,5 літра.

Приготування:

  1. Яблука та груші очистити від шкірки, серцевини і кісточок, потім нарізати їх шматочками.
  2. Перемішати шматочки, скласти в трилітрову банку.
  3. Залити нарізані фрукти горілкою.
  4. Додати воду, перемішати і щільно закрити кришкою.
  5. Поставити банку на 15-20 днів в темне тепле місце.
  6. Процідити наливку через марлю, додати цукор і добре перемішати.
  7. Закрити банку кришкою і поставити на 2-3 дні в тепле місце.

Настоянка з дині.

Для приготування настоянки можна використовувати диню будь-якого сорту, лише щоб  плоди були стиглими і не підгнилими (зіпсовані частини вирізати). Непоганий результат також виходить з сушеної дині (100-150 грам добре висушеної м’якоті на 1 літр спиртного 40% і цукор за смаком).

Бажана алкогольна основа – якісна горілка або етиловий спирт, розбавлений водою до 40-45%. Підійде і самогон без запаху або дешевий коньяк (у напою з’являться легкі дубильні нотки).

Кількість цукру залежить від індивідуальних переваг і початкової цукристості дині, середня солодкість виходить при додаванні 200-250 грам.

Інгредієнти:

  • стигла диня – 1 кг;
  • горілка (спирт 40-45%, самогон) – 0,5 літра;
  • цукор – 150-400 грам.

Рецепт:

  1. Диню помити, розрізати на дві частини, вийняти серцевину і кісточки. Зняти шкірку.
  2. Очищену м’якоть нарізати шматочками приблизно 2×2 см, потім скласти в банку для настоювання.
  3. Влити алкогольну основу (повинна покривати шар м’якоті мінімум на 2-3 см), за необхідності додати більше спиртного, ніж зазначено в рецепті.
  4. Банку щільно закрити кришкою. Перші 5 днів настоювати в теплому світлому місці, наприклад, на підвіконні. Потім перенести на 10 днів у темне приміщення з кімнатною температурою. Струшувати раз на добу.
  5. Готовий динний настій профільтрувати через марлю, м’якоть злегка віджати і покласти назад у банку. Рідку частину – герметично закрити і поставити в холодильник або льох.
  6. Додати до м’якоті цукор, закрити банку, кілька разів струснути. Поставити на 5 днів в темне тепле місце.
  7. Після повного розчинення цукру профільтрувати сироп з дині через марлю. Змішати з настоєм, отриманим на 5-му етапі. За бажанням додати більше чистого цукру.
  8. Ємність закрити і залишити в холодильнику або льосі на 2-3 місяці для дозрівання.

Увага! Відразу після приготування напій виходить з різким специфічним запахом і смаком, який не дуже нагадує диню. Через кілька місяців на дозріванні ця проблема вирішиться сама собою.

  1. Після витримки злити готову динну наливку з осаду і профільтрувати через вату, щоб прибрати каламуть (необов’язково). Термін придатності – до 2-х років. Міцність – 33-36%.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.