Вівторок, 19 березня

Вихідні по-новому: українці відпочиватимуть менше

У новій редакції Трудового кодексу, яку комітет Ради з питань соціальної політики погодив до другого читання, передбачено зміни щодо кількості вихідних і тривалості відпусток

Вихідні по-новому: українці відпочиватимуть менше

За кожен пророблений місяць українцеві дають два дні відпустки. За рік збирається 24 календарних дня. У новій редакції Трудового кодексу пропонують додати ще чотири дні, таким чином, тривалість щорічної відпустки складе 28 днів. Мінімальна тривалість основної частини відпустки повинна бути не менше 14 днів.

Як і раніше, при звільненні роботодавець повинен заплатити за невикористану відпустку.

За вибором співробітника замість грошей йому можуть дати відпустку. Тоді офіційна дата звільнення вважається з останнього дня відпустки. До слова, відпусткою тривалістю 28 днів користуються в багатьох європейських країнах. Наприклад, у Великій Британії та Естонії. У Франції відпочивають 30 днів, а в Німеччині – всього 20.

У той же час, додаткові вихідні не переглядають – всього їх 11 на рік, на державні та релігійні свята. Правда, в Раді зареєстровано законопрокт Інституту нацпам’яті (орган виконавчої влади), який передбачає скорочення вихідних з 11 до 9. Робочими днями можуть стати 8 березня, 9 травня. Крім того, зараз якщо свято випадає на вихідний, його переносять на понеділок. Інститут нацпам’яті пропонує не тільки скоротити кількість святковий вихідних, але і скасувати перенесення вихідних, якщо вони препадают на суботу або неділю (КРМО вихідних на Великдень і Трійцю).

Нормальна тривалість робочого тижня, як і раніше, становить 40 годин. Українці, що працюють мають право на два вихідних дні – суботу та неділю. Якщо працівники від 16 до 18 років, то робочий тиждень повинна складати як мінімум 36 годин.

Варто відзначити, в 2017 році, з урахуванням всіх вихідних, свят і відпустки, українці відпочиватимуть 140 днів – це 38% від усього року.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.