п`ятниця, 29 березня

Зустріч, яка надихає боротись!

2Для бійців, які втратили кінцівки під час участі у бойових діях, одне з основних завдань – не лише підвестись з госпітального ліжка, але й навчитись жити у новій якості. Жити повноцінним життям, а не жевріти на задвірках соціуму. Для цього, насамперед, потрібно опанувати власну психіку, мотивувати себе до боротьби. Одним з відомих мотиваторів для скалічених війною бійців є відомий Нік Вуйчич. Нещодавно, перебуваючи в Україні, він зустрічався із бійцями АТО.

Втім, і у нас є люди не менш мужні і здатні надихнути на боротьбу за власне життя і здоров’я інших. 26 травня пацієнти одного з відділень Військово-медичного клінічного центру Західного Регіону зустрілись із Ангеліною Чендаровою-Дешвар. 26-річна уродженка Луганщини зараз мешкає у Києві. В житті усього досягала самотужки. Дівчина – сирота та інвалід з дитинства. На руках має по три пальці та не має однієї ноги. Вроджена аномалія. Втім, не зважаючи на це, вона живе повноцінним життям. Здобула вищу освіту в одному з ВНЗ Харкова, має фах економіста. А із початком АТО займається ще й волонтерством.

  • Нещодавно у столиці презентовано проект «Переможці», присвячений учасникам АТО, які не зважаючи на отримані травми, змогли перемогти та реалізуватись в новій якості. Свою роботу у госпіталях вважаю логічним продовженням цього проекту. Адже таких бійців досить багато. У Львові я вперше. До цього бувала у госпіталі в Києві. Вважаю за потрібне допомагати пораненим хлопцям. Особливо тим, хто пережив операції із ампутації кінцівок. Адже звикла боротись сама і показую приклад іншим. – говорить вона.

Зі слів волонтерки, основна мета її зустрічей: показати і пояснити, що відсутність кінцівки – не вирок. Це просто новий стан організму.  Не зважаючи на те, що життя вже не буде таким, як колись, воно може бути повноцінним. І це привід спробувати себе реалізувати в новій якості. Хтось із скалічених війною хлопців пробує себе в музиці, науці. Один з моїх нових друзів навіть зайнявся проблематикою протезування і вчиться на техніка-протезиста. Я також не лише збираю кошти і допомагаю словом. А й практично надаю поради хлопцям, як краще обрати протез, де замовити, які реальні ціни на штучні кінцівки. Головне – не впадати у відчай та не опускати руки. Тоді ти станеш господарем власної долі!

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.