Вівторок, 19 березня

Приватним маршруткам тут не місце

Львівська мерія хоче розірвати договір з компанією «Міра і К»

маршрутка 34 львів

Львівська мерія має намір розірвати договір з приватною компанією-перевізником «Міра і К», яка обслуговує десять міських автобусних маршрутів. Раніше мерія не продовжила договір з іншим перевізником – «Фіакр-Львів» – і передала його маршрути комунальному підприємству АТП-1.

Таким чином з чотирьох приватних компаній на ринку громадського транспорту залишиться лише дві – АТП-14630 і «Успіх БМ», хоча і їм місце на ринку не гарантоване. Судячи з усього, мерія має намір поступово перевести усі міські пасажирські перевезення у комунальну власність.

***

Минулого тижня управління транспорту Львівської міськради надіслало компанії «Міра і К» лист про розірвання договору через неодноразові порушення, хоча лише два місяці тому мерія уклала з «Мірою і К» новий договір на здійснення пасажирських перевезень.

Як розповів під час наради у Львівській міськраді 19 липня в.о. начальника управління транспорту ЛМР Ігор Собенко, до управління надходять скарги від пасажирів на погану роботу маршруту №35.

«Ми провели моніторинг роботи маршруту. Враховуючи систематичне порушення перевізником умов договору, ми скерували йому лист про розірвання договору», – сказав Ігор Собенко.

Маршрут №35 (вул. Польова – вул. Трильовського) обслуговує ТОВ «Міра і К», з яким новий договір, розрахований на три роки, уклали лише навесні 2017 року після конкурсу перевізників. Цей маршрут справді погано обслуговується – за умовами конкурсу там мають курсувати десять автобусів, проте станом на 19 липня, за даними GPS, працює лише один автобус.

За умовами нового трирічного договору, укладеного два місяці тому з «Мірою і К» за результатами конкурсу перевізників, мерія не може забрати лише один маршрут, тому хоче забрати право перевезення на усіх десяти маршрутах, де працює ця компанія. Мова йде про маршрути №№ 7, 8, 11, 12, 14, 25, 27, 33, 35, 40.

В компанії «Міра і К» не змогли прокоментувати наміри мерії, оскільки стверджують, що досі не отримали офіційного листа з інформацією про розірвання договору.

***

Нагадаємо, що за останні кілька тижнів це уже другий випадок, коли приватні перевізники втрачають право на пасажирські перевезення у Львові. 1 липня виконком ЛМР передавмаршрути перевізника «Фіакр-Львів» комунальному АТП-1.

Раніше в мерії неодноразово декларували наміри поступово перевести у комунальну власність весь громадський транспорт Львова. В інтерв’ю газеті «Львівська пошта» у жовтні 2016 року мер Львова Андрій Садовий пояснював це необхідністю покращення якості перевезень.

«Працюємо і будемо збільшувати обсяг міського комунального транспорту. Як? Новими автобусами, електронним квитком та інвестиціями в електротранспорт. Як я вже казав, у Львові повинен бути якісний громадський транспорт, тоді й потреба у приватному не буде такою актуальною. А в якому стані нині маршрутки? Перевізники не мають грошей, аби купувати новий транспорт. У місті повинен бути якісний транспорт […] Звісно, приватним перевізникам не вигідні такі зміни, бо вони звикли бути «в тіні». А має бути все відкрито і прозоро», – заявляв в інтерв’ю ЛП міський голова Львова.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.