п`ятниця, 19 квітня

Львівське сміття: проблема, яку може подолати громада

Робочу зустріч щодо вирішення проблеми львівського сміття зорганізував ЦеГрІн. Громадські активісти обговорили, що саме належить зробити громаді, аби непотріб не накопичувався на вулицях міста. Перш за все люди хочуть отримати усі дані щодо вивезення сміття зі Львова. Депутат Львівської міської ради Ірина Оршак, голова постійної комісії екології та природокористування має намір відправити депутатський запит до посадовців міськради: «Ми хочемо отримати повну інформацію про перевізників сміття. Хто вивозить, за яких умов, на яких правових підставах і куди саме».

Люди повинні знати усю інформацію про сміття, особливо в світлі того, що мерія пропонує залучення немалих інвестицій – 75 млн Євро Інвестиційного європейського банку. Досі невідомо, під що беруть ці гроші, як їх будуть використовувати для вирішення сміттєвої проблеми. «Міська влада діє далеко не прозоро, і це насправді непокоїть. Бо проблема є серйозна, і вона потребує консолідації всіх мислячих людей, які живуть у Львові», – говорить голова правління Центру Громадянських ініціатив Віталій Загайний.

Львів’яни хотіли б бачити, що саме і де робитиме влада зі львівським сміттям. «Щоби увесь цей процес став публічним, і ми чітко бачили, що збирається робити влада, на що буде витрачена кожна копійка, ким і куди вивозиться сміття, хто винен у тому, що відбувається», – коментує справу громадський активіст Наталія Кузьма.

Крім контролю, громада Львова має величезний потенціал громади і здатна попрацювати сама на себе, вважають в ЦеГрІні. І Львів як місто може не тільки успішно подолати сміттєву кризу, а й стати прикладом для України. Адже вивезення непотребу – це типова проблема для 99% міст і містечок України. Позиція ж ЦеГрІну залишається незмінною: лише сортування сміття може остаточно поставити крапку над «і» в цій історії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.