«Галичанка» у Балтійські лізі: останній тур перед плей-офф

Діючі чемпіонки України, гандболістки львівської «Галичанки», вирушили до Каунаса (Литва), де в період з 24 по 26 лютого відбудуться матчі 5 туру Балтійської ліги. Саме цей тур і повинен розставити усі крапки над «і» в турнірній таблиці, оскільки матчі наступного туру у Гомелі (Білорусь) уже матимуть статус плей-офф. За їх підсумком сформується підсумкова турнірна таблиця Балтійської ліги і визначиться новий переможець турніру.

До Каунаса «Галичанка» вирушила у хорошому настрої, оскільки минулого вікенду у матчах чемпіонату України львівська команда здобула дві перемоги над херсонською «Дніпрянкою». У першому матчі команда Тетяни Штефан перемогла з рахунком 29:23, а у другому поєдинку «Галичанка» здолала суперника значно переконливіше – 37:20. Ці поєдинки повинні були показати готовність «Галичанки» до міжнародних матчів. Немає сумнівів у тому, що для тренерського штабу «Галичанки» вони були корисними та інформативними.

На жаль, у цих поєдинках та й у майбутніх матчах в Каунасі тренери «Галичанки» не зможуть розраховувати на кількох виконавців. Через різні причини на 5 турі Балтійської ліги не зможуть зіграти Наталя Савчин, Наталя Стрюкова, Мар’яна Маркевич та Ілона Гайкова.  Усі інші гравці «Галичанки» в строю і готові допомогти команді виконати поставлені на тур завдання.

У Каунасі, як і на чотирьох попередніх турах, «Галичанка» проведе п’ять поєдинків. Найважливішими для «галичанок», швидше за все, стануть поєдинки проти найсильніших команд Білорусі – ГК «Гомель» з однойменного міста та мінського «БНТУ-Бєлаз». Відрив «Галичанки» від цих команд в турнірній таблиці є мінмальним, а відтак кожна перемога над принциповим суперником для будь-якої команди буде важливою.

Нагадаємо, «Галичанка» наразі є лідером турнірної таблиці Балтійської ліги. В активі нашої команди – 32 очки, на одне менше в «БНТУ-Бєлаз», а на два у ГК «Гомель».

24 лютого «Галичанка» стартуватиме на турнірі непростим поєдинком якраз проти «БНТУ-Бєлаз». Початок матчу – о 17:30 за київським часом. Другий поєдинок на турнірі для «Галичанки» не менш відповідальний – проти «Гомеля» «Галичанка» зіграє у суботу, 25 лютого, о 12:40. Цього ж дня львівська команда поміряється силами з «Городнічанкою» (Гродно, Білорусь), а у неділю, 26 лютого, чемпіонки України зіграють ще два матчі – проти двох литовських команд  «Гарляви» (10:00) та «Жальгіріса» (12:00).

Нагадаємо, за домовленістю команд, усі матчі перед туром у Гомелі (там відбудуться вирішальні матчі плей-офф) відбудуватимуться у форматі два тайми по 20 хвилин кожен, а матчі плей-офф відбуватимуться уже за повноцінними гандбольними правилами (2 тайми по 30 хвилин).