п`ятниця, 29 березня

Ексклюзивно: Де реально смачно поїсти у Львові – секрети від корінного львів’янина

Коли ти у Львові і раптом хочеться чогось такого смачнющого спробувати, чого не пробував ніколи…

Куди піти? У місті безліч кафе, ресторанів, кондитерських, але як знати, де і що варто їсти?

Пропонуємо Вам думку найсправжнісінького львів’янина Всеволода Поліщука, який побував, мабуть, в усіх достойних закладах міста і тепер може дати не менш достойну пораду – КУДИ ПІТИ ПОЇСТИ У ЛЬВОВІ:

Отже, насамперед про локальну кухню. Усі ці зупки, канапки, салатки та андрути й карманадлі – не просто цікаві діалектизми, якщо знати, куди іти. Спробую розповісти максимально коротко.

Журек © kumpel_group

Журек © kumpel_group

Першим ділом рекомендую поїсти журеку у Ресторація Бачевських – Baczewski Restauracja. І відразу повідомляю, що буду дуже злитися за коментарі “та то польське, що ви там у Львові вигадуєте”.

Насправді журек у Галичині готували з давніх часів, а рецепт, який Пані Стефа подарувала Бачевським, абсолютно не схожий на всі журеки, які ви могли пробувати у Кракові чи Варшаві.

Якщо любите щось гостріше – візьміть Боїм, якщо щось легше – зупку Тарнавського. А ще мені там дуже подобається томлена теляча чвертка.

Гарячий гуляш та запечений окунь з картоплею під сирною скоринкою © kumpel_group

Гарячий гуляш та запечений окунь з картоплею під сирною скоринкою © kumpel_group

Якщо продовжувати по зупах, я б радив піти у Кумпель на флячки або часникову зупу. Флячки звучать більш гордо, але мені особисто більше подобається часникова, яку там подають у чорному квадратному хлібчику власного випікання.

Ще один варіант – пажиброда у Ресторан Єреван, недавно про неї розповідав. Обов’язково – Трапезна Ідей, борщ із чотирма видами м’яса і сливками, грибова зупа або бограч, а до нього – фірмовий цибулевий пиріг.

На банош найкраще йти у Кумпель, Голодний Микола, Старий рояль чи Lemberg Graf.

Пиріг з бринзи з соусом з білих грибів, салатка з буряка та пструга, холодник та карасики з п’єцу © kumpel_group

Пиріг з бринзи з соусом з білих грибів, салатка з буряка та пструга, холодник та карасики з п’єцу © kumpel_group

Також варто звернути увагу на спеціальне меню в ресторані “Ратуші”.

Якщо мова про м’ясо і птицю – раджу Ресторан Старий рояль (мені найбільше подобається там каре телятини, але бограч, вареники з індиком і десерт “Фразьє” теж варті згадки), Голодний Микола / Hungry Nicholas, Ресторан Mons Pius та Lemberg Graf. І телячі щічки у Ресторан “Гармата” Citadel Inn. Про телячу чвертку у Бачевських уже писав. А ще чудові стейки у Winston Churchill PuB.

Якщо про рибу і морепродукти, то пструг – знову ж таки в Голодного Миколи, судак – у Гарматі, а морепродукти – у Bar Mushly.

Плато севіче © Bar Mushly

Плато севіче © Bar Mushly

Щодо випічки і солодощів, мій вибір:

– Strudel Haus, штруделі з вишнею, маком і з лососем

– Кондитерська – Ресторан “Фраєрка”, горіхово-апельсиновий торт

– Цукерня Кафе-кондитерська – штрудель з вишнею

– Сімейна пекарня & кафе “Пекар” – булочки та хліб.

– SHOco та Кафе Кентавр – Cafe Centaur – круасани

І обов’язково – Львівський торт у Кав’ярня кондитерська Лігумінка.

Еклери © liguminkacafe

Еклери © liguminkacafe

Якщо ви любите єврейську кухню, варіанти Kafe “Jerusalem” (більш по домашньому і в їжі, і в атмосфері, мені найбільше подобаються сефардська тарілка, ягнятина, телятина в пиві і гефілте фіш), Хумус&Фалафель (тут зрозуміло з назви), Ресторація Бачевських (тріо цимесів та гефілте фіш).

На італійську кухню я ходжу в Pizza Celentano Ristorante або Buon Gusto – Бон Густо. А найбільше люблю Perfetto на Сар’яна, біля Привокзального ринку. Але там ну зовсім не туристичне місце, і вони не працюють у вихідні.

Біф з салатом з сезонних овочів та пікантною аджикою © Churrasco Grill & Wine

Біф з салатом з сезонних овочів та пікантною аджикою © Churrasco Grill & Wine

На кавказьку кухню, крім усім знайомої “Хінкальні”, ходжу до “Єревану” (суп лобі, салат табуле, кебаб, шашлик, хачапурі по аджарськи) або до нового Churrasco Grill & Wine (хачапурі по менгрельськи, хінкалі з сиром). Колись також подобалася кухня “Кавказу”, але давно там не був і, кажуть, що там змінилися шеф та мангальщик, тому радити не можу.

Лате матча © restaron_family

Лате матча © restaron_family

Кава для мене – це насамперед SVIT KAVY, всі три (на Катедральній, Ринку і Кульпарківській), Black Honey, Палярня Чехович, Альтернативна кава, BROWN Cafe. І заклади, які працюють на каві від них – Dreamers place, Пекар, Wafjoy. Вафлі / Кава / Смузі / Сніданки.

Із тих, хто не працює зі specialty та світлим обсмажуванням, а на італійській каві – наразі лише KaVa. Там різницю в якості вхідного продукту компенсують вмілими руками бариста і дуже привітним прийомом гостей.
У Wafjoy я також люблю пити какао і чай. Любителям какао також раджу Світ кави і Кентавр, а “чайникам” – СТАРІ МУРИ.
Якщо відірватися від традиційних тем:

Бургер © Delicateka

Бургер © Delicateka

– бургери я їм у Delicateka (дорожчі і більш багаті на смак) та КК – справжні бургери Львова (простіші, зате дешевші)

– усім раджу слимаків у Tante Sophie

– азійська кухня у Львові – це, як не дивно – Кафе “Амерікано” (спрінг-роли і курка в кисло-солодкому соусі)

– дуже подобаються альтернативні вафлі з топінгами у Wafjoy, а також сендвічі, бейгли та зупки у KaVa.

Якщо вас цікавить вегетаріанська кухня, можете сміливо йти в усі три заклади цього напрямку (Дрімерс, Vegano Hooligano Lviv, GREEN). Також можна почитати про вегетаріанські пропозиції в інших закладах Львова за тегом #ЯкЯБувВегетаріанцем.

Салат © vegano_hooligano

Салат © vegano_hooligano

Що ж до алкогольних напоїв – пиво я люблю кумпелівське (Пшеничне, бронзовий ель та Портер мої фаворити) або “Бургомістр”, а наливки й настоянки – від Бачевських, а також “Білу Маму та “Борщ” від Підпільний Кіндрат. На вино варто йти у Ресторан Vintage Nouveau, на віскі – у Dublin Irish Pub. На коктейлі – у підвал Бачевських або 44 Bar Lviv. Ще хороші люди хвалять Лібрарію, але я туди досі не добрався.

А якщо везти зі Львова гастрономічні подарунки – збивайтеся з попси. Шоколад найкраще брати в Leopolis або Фортуна НОВА, “Фреска”, вул. Краківська, 9, а з іншого – ковбаси від Шкварка, соуси від БОЇМ. Гастромандри, варення і джеми від Гарбузового Раю, а також здорові солодощі від Agrus, Грушка чи згаданих уже Green.

Літо в пательні © restaron_family

Літо в пательні © restaron_family

І ще – не вірте тим, хто каже, ніби у Львові нема де снідати. З 7 ранку сніданки починаються в Кумпелі на Винниченка, Брауні і Мушлі. З 7:45 – у Світі кави. з 8 – у Кентаврі, Бачевських, Штрудель Хаусі, Монс-Піусі. І це точно не все, просто відразу всі не згадаю.

Одним словом, поважайте себе, не їжте де попало ?
……………………………..
п. с. Чесно намагався давати мінімум описів, щоб менше слиновиділення ?
……………………………….
п.п.с. Точно забув когось файного – то ви не ображайтеся, а нагадуйте про себе в коментах ?
………………………………..
п.п.п.с. Застереження: я не фуд-блогер, не ресторанний критик, не гастрономічний експерт. Просто так вийшло, що останні кілька років працював у маркетингу й основний досвід маю в ресторанному бізнесі, а дослідження кухні – моє давнє хобі. Так, на цю тему багато пишу у ФБ.

Але моя думка – не висновок експерта і не істина в останній інстанції. Це просто мої улюблені страви, які я раджу людям, котрі довіряють моєму особистому смаку. Не гнівайтеся, якщо ви підете за моєю порадою і вам не сподобається. Так буває, бо люди різні ?

Всеволод Поліщук

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.