Борці з корупцією повернули в бюджет 3 млрд. гривень з корупційних закупівель

Саме таку суму коштів вдалось зберегти українському бюджету після оскаржень сумнівних тендерів та закупівель активістам з «Центру протидії корупції» в рамках проекту «УКРАВ». Для цього громадськими активістами було надіслано більше 1000 звернень до контролюючих та правоохоронних органів.

 

«На жаль, сьогодні громадські активісти змушені займатися тим, що є обов’язком прокуратури, міліції та контролюючих органів, – заявив голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін. – А саме моніторити тендери, шукати переплати та змушувати чиновників, які зобов’язані це робити, розривати сумнівні угоди та притягувати корупціонерів до відповідальності».

 

Активісти зібрали достатньо документів щодо корупційних діянь вже на 322 посадовці та їх найближчих соратників, які або намагалися заробити на державних закупівлях, або відмовлялися помічати порушення. «Дуже часто прокурори та міліція навіть після наших звернень відмовляються порушувати кримінальні справи про використання службових повноважень для власної наживи, – зазначила член правління “Центру протидії корупції” Олександра Устінова. – Фактично, нам доводиться змушувати їх відкривати кримінальні провадження щодо справ, які вони хочуть «покрити». Особливо це стосується гучних справ, за якими стоять високопосадовці та олігархи. Так, наприклад, доводиться через суд змушувати Генеральну прокуратуру порушити справу щодо афери «Приватбанку» з виведення за кордон 1,8 мільярда доларів, наданих банку у вигляді рефінансування».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.